-
Aromas Fragrâncias
-
Fragrâncias do perfume
-
óleo da fragrância do perfume
-
Perfumes de velas
-
Perfumes para shampoo
-
Perfumes para lavagem corporal
-
Perfumes de detergentes para roupa
-
Perfumes de aromaterapia
-
Fragranças difusoras
-
fragrâncias do sabão
-
Fragranças para arrefecimento de ar
-
Sabores de bebidas
-
Sabores de doces
-
Sabores de sorvete
-
Sabores de padaria
-
Sabores de pasta de dentes
Long Lasting Perfume Essence Oil High Quality Essential Oil Fragrance
| Lugar de origem | Guangdong |
|---|---|
| Marca | ZHENIXIN |
| Certificação | MSDS、HALAL、COA、IFRA、CNCA、CTS、ISO9001、ISO22000、26Allergens |
| Número do modelo | Lida |
| Quantidade de ordem mínima | 1kg |
| Preço | negotiate directly |
| Detalhes da embalagem | 1kg/2kg/5kg/10kg/25kg/50kg/200kg |
| Tempo de entrega | 7 a 10 dias úteis |
| Termos de pagamento | T/T, Western Union, PayPal |
| Habilidade da fonte | 20.000 quilogramas/quilogramas por mês |
| Brand name | ZHENXIN | Prazo de validade | 1-3 anos |
|---|---|---|---|
| Cor | Amarelo claro | Certificação | MSDS、HALAL、COA、IFRA、CNCA、CTS、ISO9001、ISO22000、26Allergens |
| De | Óleo concentrado líquido | Prazo de entrega | 7 dias |
| Armazenar | Local fresco e seco | Pureza | 100% puro |
| Destacar | long lasting perfume oil,essential oil fragrance,high quality perfume essence |
||
![]()
Our Advantages:
* More than 16 years manufacturing experience;
Product Specifiction:
| Product name | Long Lasting Perfume Essence Oil High Quality Essential Oil Fragrance |
| Brand name | ZHENXIN |
| Form | Liquid concentrate oil |
| Color | light yellow |
| Purity | 100% |
| Packing | 1kg/2kg / 5kg / 25kg / 50kg / 100kg / 200kg... |
| Shelf life | 1-3 Year |
| Add ratio | 10%-30% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
![]()
Company Introduction:
![]()
Guangzhou Zhenxin Flavours&Fragrances Co.,Ltd. is established in 2010. It is a high technical company and located in Guangzhou Bonded Area of China.The company mainly produces about 6000 kind of flavours and 8000 kind of fragrances. Especially, We can produce more than 1200 kind of perfume fragrances.
Our company has a strong work team.They can help customers to copy the favorite products and develop new products according to customer demand. We provide market research, product development, application support, and after-sales service, holding ISO9001, ISO22000 and HALAL certifications. We supply COA, MSDS, IFRA and Allergen reports.
With an experienced and professional team, we have exported our products to many countries and regions all over the world. The scent of our perfume fragrance has a similarity of up to 99% with the aroma of the brand's perfume. We have over 9,000 customers worldwide, and 500 of them have requested us to replicate the fragrance. Our company is a well-known brand on Google and receives a high number of search hits.We welcome customers, business associations and friends from all parts of the world to contact us and seek cooperation for mutual benefits.
“Fragrances bring another layer to Life, they enhance every day’s experience”
![]()
Packing & Delivery:
Carton packing:
5kg per carton(1*5kg)size:20*18*35cm,0.013cbm
10kg per carton (1*10kg or 2*5kg ) size:40*18*35cm,0.025cbm
25kg per carton(1*25kg)size:34*33*48cm,0.054cbm
30kg per carton (6*5kg)size:45*40*35cm,0.063cbm
![]()
Feedback:
![]()
![]()

